logo IHY2007 IHY 2007
Mezinárodní heliofyzikální rok 2007
soutěž: Pozorovatelská soutěž

Pozorovatelská soutěž - fotosoutěž

Do soutěže se přijímají fotografie zhotovené libovolnou fotografickou technikou (tedy na klasický film či digitálním přístrojem). Minimální formát snímku je 13x18 cm, počet snímků není omezen.

Soutěží se ve dvou tematických kategoriích:

  • Slunce, naše nejbližší hvězda (záběry Slunce jako astronomického objektu, snímky fotosféry, snímky Slunce v jiných oborech spektra, zajímavé povrchové detaily, zatmění Slunce, apod.)
  • Variace na téma Slunce

Věkové kategorie:

  • do 15 let
  • 15 – 25 let
  • nad 25 let

Každý snímek musí být doplněn údaji o autorovi (přesná adresa, věk, tematická kategorie) a informacemi o pořízení snímku (datum pořízení, fotopřístroj, objektiv, expoziční parametry, použitý materiál apod.). Uzávěrka soutěže je 31. října 2007, fotografie zasílejte na adresu Hvězdárna, U Lipek 160, 542 32 Úpice (obálku označte heslem "FOTOSOUTĚŽ IHY"), příp. v elektronické podobě na adresu ihy@obsupice.cz. Nejúspěšnější autoři snímků, které vybere odborná porota, obdrží věcné ceny.

Bližší informace o soutěži včetně návodu na fotografování Slunce lze získat dotazem na e-mailovou adresu fotoslunce@seznam.cz. Lze si je vyžádat i poštou, adresa: Hvězdárna, U Lipek 160, 542 32 Úpice.